pupil24 - pupile zmieniają się na dobre
Wczasy z psem czyli co nas spotkać może na wakacjach. 

Wielu z nas chciałoby zabrać swojego pupila na wakacje. Często jednak nasze psy, a raczej ich zachowania nie są dobrze tolerowane przez innych wczasowiczów. Niewątpliwie są to sytuacje trudne, ale nie bez wyjścia!

wczasy z psemCzworonoga można zostawić w hotelu dla zwierząt lub u znajomych. Jednak pobyt pupila w hotelu dla zwierząt nie jest tanim rozwiązaniem. Ponadto, w obecnych czasach, gdzie wciąż jeszcze brakuje takich miejsc, a rynek hoteli dla zwierząt dopiero powstaje trudno będzie znaleźć taki hotel, w którym nasz pies będzie miał zapewnioną dobrą opiekę. 

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się zabranie psa ze sobą. Ale co zrobisz jeżeli inni wczasowicze będą niezadowoleni, bo twoja ukochana psina będzie ujadać i wyć po nocach? Takie zachowanie często jest spowodowane zmianą miejsca pobytu naszych pupili i jest dość często spotykane.

Najlepiej jest ubezpieczyć się w urządzenia ograniczające szczekanie. Mogą być to obroże antyszczekowe czy stacjonarne urządzenia ograniczające szczekanie psów. Zasada działania obroży antyszczekowych może być oparta na emisji ultradźwięków, impulsów korekcyjnych lub wypuszczaniu zapachu (sprayu). Wszystkie te trzy czynniki są nieprzyjemne dla psa i skutecznie ograniczają uciążliwe szczekanie i wycie psów. Psy to bardzo inteligentne stworzenia, które szybko zrozumieją, że natarczywe szczekanie = nieprzyjemny czynnik. Niemniej jednak pierwsze ćwiczenia z elektroniczną obrożą antyszczekową warto prowadzić jeszcze przed udaniem się na wakacje, tak aby tresura psa miała miejsce w znanym mu miejscu.

A co w momencie gdy nasz pies urządza samodzielne wycieczki? Najlepiej zabrać ze sobą model przenośnego ogrodzenia typu bezprzewodowy elektryczny pastuch, działający w oparciu o elektryczne obroże dla psów który może być zupełnie niewidoczny dla otoczenia. Ten rodzaj ogrodzenia pozwala nam wygrodzić dowolne miejsce dla psa, nie ograniczając niepotrzebnie jego wolności (tak jak dzieje się to w  przypadku przywiązania psa). Zasada działania jest bardzo prosta. Ustawiamy nadajnik systemu na np. polu namiotowym i zakładamy psu specjalną obrożę elektroniczną. Po uruchomieniu systemu, nadajnik wyznaczy strefę o promieniu do 27,5 metra dla naszego pupila. Strefa ta będzie stanowić elektroniczny kojec dla naszego psa. Strefa ta będzie podzielona na trzy części:

·       pierwsza - obszar, po którym nasz pupil porusza się swobodnie,

·       druga - ostrzegawcza, pies usłyszy dźwięk, który ostrzeże przed strefą "zakazaną",

·       trzecia - strefa korekcyjna, pies otrzyma impuls elektrostatyczny, który nakaże mu wrócić do strefy pierwszej.

Podobnie jak w przypadku obroży antyszczekowej tresurę psa w systemie ogrodzenia należy przeprowadzić jeszcze przed wyjazdem, tak aby uniknąć niepotrzebnego zamieszania po przybyciu z nim w nowe miejsce. Zatem warto zastanowić się czy skazywać nas i naszego psa na tęsknotę. zostawiając go w domu. Lepszym rozwiązaniem jest wyposażyć się w urządzenia, które zapewnią nam i naszemu czworonogowi udany wypoczynek na wczasach.

Bestsellery

Ładowanie...

Ten serwis używa plików cookies (niezbędne do prawidłowego działania).Nasza polityka prywatności i plików cookies

Akceptuj